بررسی اندیشه‌های نخستین نسل از متفکران متجدد

نخستین نسل از متفکران متجدد، موضوع هفتمین دوره‌ی آموزشی-پژوهشی اندیشه‌ی ایرانشهری (نگاهی سیستمی به تاریخ اجتماعی معاصر ایران) است که از سوی موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید و با همکاری مرکز آموزشی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر (واحد ۴۶) برگزار می‌گردد.

«نخستین نسل از متفکران متجدد» نام دوره‌ی تازه‌ای از نشست‌های اندیشه‌ی ایرانشهری است که از محتوای آن حکایت دارد و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با کتاب‌ها و پژوهش‌های شروین وکیلی در زمینه‌ی بازخوانی تاریخ وهویت ایران زمین می‌‌توانید به تارنمای او نیز نگاهی داشته باشید : http://soshians.ir

دوره‌های آموزشی اندیشه‌ی ایرانشهری در قالب گام‌هایی یک ماهه (چهار نشست) و پیاپی برگزار خواهند شد. نگاه سیستمی که روش‌شناسیِ حاکم بر همه‌ی آثار و پژوهش‌های استاد مدرس این دوره است، به مخاطب این امکان را می‌دهد تا تمامی رخدادهای حوزه‌ی تمدنی ایران زمین را در بستری منسجم درک کند و با پرهیز از سیاست‌زدگی رایج در تاریخ‌نگاری‌ عامیانه، به لایه‌های ژرف‌تری همچون بافت جمعیتی، زبانی، فرهنگی و معناییِ تاریخ معاصر ایران زمین دست یابد.

هر دوره به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.

هفتمین گام از این دوره‌های آموزشی با عنوان «نخستین نسل از متفکران متجد»، شامل چهار نشست با سرفصل‌های «میرزا ملکم خان و فراموشخانه»، «آخوندزاده و دین‌ستیزی»، «میرزاآقاخان کرمانی و ناسیونالیسم» و «طالبوف و ادبیات» خواهد بود.

نخستین نشستِ این دوره در روز یکشنبه 11 آبان ماه سال جاری، ساعت ۶ تا ۸ پس از نیمروز، در مرکز آموزشی علمی-کاربردی فرهنگ و هنر (واحد ۴۶) واقع در میدان انقلاب، خیابان جمالزاده شمالی، کوچه‌ی شهید محمد بزمه، پلاک ۲، طبقه ۲، کلاس شماره ۲۰۲،  تلفن : ۶۶۵۹۶۱۸۸ برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : 09372320765-02188260555 تماس بگیرند.

همچنین ببینید

عرفان صوفیانه و حکمت مغانه (زمان کرانمند/ زمان بیکرانه)

دوره‌ی جدید آموزشی عرفان صوفیانه و حکمت مغانه با عنوان «زمان کرانمند/ زمان بیکرانه» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *