نقش باورهای ایرانی در زایش آیین بودایی و جینی بررسی می‌شوند

دوره‌ی آموزشی-پژوهشیِ اسطوره‌شناسی که در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید و با استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود، به بررسی روایتهای اساطیری ایران و تمدنهای همسایه می‌پردازد. «نقش باورهای ایرانی در زایش آیین بودایی و جینی» نام دهمین گام از مجموعه دوره‌های اسطوره شناسی ایرانی است که در چهار نشست برگزار خواهد شد. هرگام از دوره‌ی اسطوره شناسی ایرانی در قالب گام‌هایی یک ماهه برگزار می‌شود و در هر مرحله سرفصلی تاریخی از اساطیر ایران زمین به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرد و گاه به باورهای دیرینه‌ی دیگر سرزمین‌ها نیز اشاره می‌شود و تحلیلی مقایسه‌ای از مضمون‌ها ارائه می‌شود برای آشنایی بیشتر با دیدگاه و رویکرد استاد و مرور مقاله‌ها و کتابهای او در این زمینه می‌توانید به این نشانی بنگرید:

http://soshians.ir/

هر یک از دوره‌های یاد شده، به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شوند و دانشجویان می‌توانند در طرح‌های پژوهشی یا برنامه‌های ترجمه وابسته به دوره شرکت کنند و نتایج کارشان را در قالب مقاله یا کتاب منتشر نمایند. دهمین گام از دوره‌ی اسطوره‌شناسی شامل چهار نشست است با این سرفصل‌: «جامعه‌شناسی تاریخی هند باستان و زندگی مهاویره»، «تاریخ زندگی بودا»، «فلسفه و اسطوره در آیین بودا» و «اخلاق در آیین جین».
نخستین نشستِ این دوره، روز چهارشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۹۴، ساعت ۵ تا ۶:۳۰ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷ برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با مدیر روابط عمومی خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ یا مدیر دوره ها آقای امیر زیبااندام ۰۹۱۲۴۹۷۱۱۵۰ تماس بگیرند.

Aeine Boda

همچنین ببینید

عرفان صوفیانه و حکمت مغانه (وحدت و کثرت)

دوره‌ی جدید کلاس آموزشی عرفان صوفیانه و حکمت مغانه با عنوان «وحدت و کثرت» برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *