بررسی تاریخ تمدن ایرانی برگزار می‌شود

بررسی تاریخ تمدن ایرانی، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است که با همکاری کانون معماران معاصر و به استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

«ایران زمین در بستر جهان (نگاهی کلی)» نیز نام نخستین دوره از مجموعه دوره‌های تاریخ تمدن ایرانی است که از محتوای آن حکایت دارد.

دوره‌های آموزشی تاریخ تمدن ایرانی در قالب گام‌هایی یک ماهه (چهار نشست) و پیاپی برگزار خواهند شد و نگاه سیستمی در روش‌شناسیِ آموزشی این دوره، نگاه حاکم بر همه‌ی آثار و پژوهش‌های استاد مدرس این دوره است و به مخاطب این امکان را می‌دهد تا تمامی رخدادهای حوزه‌ی تمدنی ایران زمین را در بستری منسجم درک کند و با پرهیز از سیاست‌زدگی رایج در تاریخ‌نگاری‌ عامیانه، به لایه‌های ژرف‌تری همچون بافت جمعیتی، زبانی، فرهنگی و معناییِ تاریخ معاصر ایران زمین دست یابد.

برای آشنایی بیشتر با روش و زاویه‌ی دید استاد این دوره، می‌توان به بخشی پژوهش‌های قابل تأمل او در همین روند به این نشانی دست پیدا کرد :

http://soshians.ir/

همچنین در معرفی این دوره‌ی آموزشی نیز نباید فراموش کرد که هر دوره به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.

نخستین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «ایران زمین در بستر جهان (نگاهی کلی)»، شامل چهار نشست با سرفصل‌های «مرزبندی مفهوم جغرافیایی ایران زمین»، «فرهنگ‌ها، نژادها، قوم‌ها و زبان‌های ایرانی»، «دوره‌بندی تاریخ ایران زمین» و «تله‌ها و راهبردهای بازخوانی تاریخ : گوشزدهای روش‌شناسانه» خواهد بود.

نخستین نشستِ این دوره در روز چهارشنبه دوم اردیبهشت ماه ۹۴، ساعت ۶:۳۰ تا ۸ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ تماس بگیرند.

tamadon

همچنین ببینید

دوره‌ی آموزشی «غزل‌های عرفانی»

دوره‌ی جدید آموزشی غزل‌های عرفانی (حضوری و مجازی) برگزار می‌شود.

۲ دیدگاه

  1. سلام و خسته نباشید
    و سپاس از شما و استاد شروین وکیلی
    من برخی از ویدیوهای شروین وکیلی رو در کانال یوتیوب دیدم
    آیا امکان دریافت یا خرید این ویدیوهای بررسی تاریخ تمدن ایرانی هست
    با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *