بزم نوروزی خورشید برگزار شد

عصرگاه دوشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۳ موسسه‌ی فرهنگی هنری خورشید راگا به رسم هر ساله، جشن نوروزی خود را برگزار کرد. این بار جشن در تالار اندیشه واقع در پارک اندیشه برگزار شد و بیش از پانصد تن از دوستان و یاران خورشید در آن شرکت کردند.

جشن با نقالی و شاهنامه‌خوانی آقایان مسعود خسروی و پویان مقدم آغاز شد و داستان اکوان دیو و رستم و غلبه‌ی پهلوان بر هیولای سرما روایت شد. پس از آن مهندس پیمان اعتماد مدیر عامل موسسه‌ی خورشید به حاضران خوشامد گفت و گزارشی از دستاوردهای خورشید و موقعیت سازمانهای همکار به دست داد و پس از آن نماهنگی از فعالیت‌های خورشید ارائه شد. آنگاه نوبت به دکتر میرجلال‌الدین کزازی رسید که سخنرانی زیبایشان را در معنی نوروز و ارتباط آن با آیین‌های نوزایی هستی و جدایی روشنایی و تیرگی ارائه کردند. به دنبال آن دکتر افشین یداللهی چند غزل از کتاب تازه‌شان را برای حاضران خواندند و حاضران پس از شنیدن یک موسیقی محلی جنوبی که با نی اَنبان و سازهای کوبه‌ای اجرا شد، برای استراحتی کوتاه از تالار خارج شدند.

بعد از استراحت نماهنگی از فعالیت‌های تازه‌ی انجمن خیریه‌ی یاریگران خورشید به نمایش درآمد. پس از آن نخست دکتر امیرحسین ماحوزی درباره‌ی مفهوم تنش در اشعار حافظ و پیوند آن با نوسازی هستی سخنرانی کردند. در نهایت دکتر شروین وکیلی بنیانگذار خورشید هم در بیاناتی کوتاه به مفهوم مهر و نقش آن در تداوم تمدن و فرهنگ ایرانی پرداختند. در نهایت اجرای پرشور گروه خنیاگران زروان با مدیریت و آهنگسازی استاد اهورا پارسا برنامه را به پایان برد. این گروه در ربع پایانی برنامه یک آوازخوانی و چهار نغمه‌ی ارکسترال را با اشعاری از مولانا محمد بلخی، سعدی شیرازی و دکتر شروین وکیلی اجرا کردند. در نهایت جشن ساعت ۲۲:۰۰ با خواندن سرود‌ای ایران به پایان رسید.

IMG_6814

۱۱۰۶۴۳۸۳_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۴۵۱۶۴۱_۶۰۸۲۷۴۷۹۷_o

۱۱۰۶۹۴۶۴_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۳۷۱۶۳۹_۳۵۸۵۰۳۲۵_o

۱۱۰۶۹۷۷۴_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۰۱۱۶۳۰_۱۵۳۸۸۵۱۴۱۳_o

IMG_6819

IMG_6866

IMG_6880

۱۱۰۶۸۳۶۱_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۹۳۱۶۵۳_۶۸۹۶۸۸۹۷۳_o

IMG_6881

۱۱۰۶۴۹۹۸_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۵۷۱۶۴۴_۶۴۹۰۷۴۵۷۶_o

۱۱۰۶۵۴۵۹_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۱۷۱۶۳۴_۱۷۱۶۹۴۴۵۲۵_o

IMG_6905

۱۱۰۷۵۶۰۵_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۲۰۹۱۶۳۲_۷۴۰۸۴۸۴_o

IMG_6811

۱۱۰۷۰۶۹۷_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۳۰۵۱۶۵۶_۱۷۴۹۸۶۲۹۰۵_o

DSC_0593

۱۱۰۶۵۶۰۴_۱۰۲۰۵۱۰۵۳۲۳۳۷۱۶۶۴_۱۱۱۲۳۷۴۴۴۰_o

IMG_20150316_221557

همچنین ببینید

دوره‌ی آموزشی «سیری در دیوان شمس»

دوره‌ی جدید آموزشی سیری در دیوان شمس برگزار می‌شود.

یک دیدگاه

  1. جشن عجیبی بود بار پیش که حضور داشتیم هم همینطور متعجب بودم .در هر حال لذت بردیم واقعا خسته نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.