عصر مسیح بررسی می‌شود

بررسی تاریخ تمدن ایرانی، درونمایه‌ی دوره‌ی تازه‌ی آموزشی-پژوهشی در موسسه‌ی فرهنگی-هنری خورشید است با استادی دکتر شروین وکیلی برگزار می‌شود.

نام دهمین دوره از مجموعه دوره‌های تاریخ تمدن ایرانی «عصر مسیح» است و مانند سایر گام‌های این دوره در قالب چهار نشست هفتگی پیاپی برگزار می‌شود. در این برنامه‌ی آموزشی دکتر وکیلی از زاویه‌ی نظریه‌ی سیستم‌های پیچیده به سیر تکامل تمدن ایرانی می‌نگرد و لایه‌هایی معمولا نادیده انگاشته شده مانند فرهنگ و سبک زندگی و جریانهای تحول بقا و قدرت و لذت و معنا را در بستر ایرانشهر ردیابی می‌کند.

دوره‌ی تاریخ تمدن ایرانی به صورت نشست‌های پژوهشی برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند برای بر عهده گرفتن طرح‌های پژوهشی داوطلب شوند تا نتایج کارشان در قالب مقاله یا کتاب منتشر گردد.
دهمین گام این دوره‌های آموزشی با عنوان «عصر مسیح»، شامل چهار نشست است: «جغرافیای تاریخی ایران و روم در قرن اول میلادی»، «شورش یهودیه و جامعه‌شناسی سیاسی فلسطین و سوریه»، «آیینها و ادیان در میانرودان و آسورستان» و «تحلیل‌های امروزین از عیسای تاریخی».

نخستین نشستِ این دوره در روز چهارشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۹۴، ساعت ۶:۳۰ تا ۸ پس از نیمروز، در کانون معماران معاصر واقع در شهرک غرب (قدس)، روبروی مرکز خرید میلاد نور، خیابان حسن سیف، کوچه دوم، شماره‌ی ۷، برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای هماهنگی و نام‌نویسی می‌توانند با مدیر روابط عمومی خانم امینی : ۰۹۳۷۲۳۲۰۷۶۵-۰۲۱۸۸۲۶۰۵۵۵ یا مدیر دوره ها آقای امیر زیبااندام ۰۹۱۲۴۹۷۱۱۵۰ تماس بگیرند.

Asre Masih

همچنین ببینید

دوره‌ی آموزشی «غزل‌های عرفانی»

دوره‌ی جدید آموزشی غزل‌های عرفانی (حضوری و مجازی) برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *